Vana Baskini Teatri etendus “Trompetipuu”

 Kirjutada komöödia vähktõvest? Kas pole see siiski liiga pöörane mõte? Just see tuleb aga pähe Bernhardil – kirjanikul, kes muretseb ise haiglaselt oma tervisliku seisukorra pärast. Lisaks sellele saaks oma teoses valgustada ka ühiskonna haiglaslikult vohavaid nähtusi. Tema naise Carmeni meelest pole see sugugi
naljakas, sest ta isal on päriselt vähk – ema on juhuslikult leidnud arstliku läbivaatuse tulemused, nii et tuleb juba harjuda Adami peatse kaotamise mõttega. Ema-tütar otsustavad, et teevad näo, nagu ei teaks diagnoosist midagi– küll aga hakatakse niimoodi Adamit poputama, sest mees on ometigi haige.
Bernhard saab tekkinud olukorrast väärtuslikku materjali oma näidendi jaoks. Naine heidab talle ette südametust, mispeale Bernhard ärritub ja teatab äiale, et kõik on teadlikud tema haigusest, mida ta on maha salanud. Tegelikult pole Adam haige, kuid püüab tekkinud väärarusaamadest endale kasu lõigata. Vaesel
prantslasest majahoidjal on palju tegemist, et mõista, kes mida teab ja kelle juuresolekul ei tohi millest rääkida.
See on meelelahutuslik lugu perekonnast, kus igaühel oma saladused, mille varjamisega tekib igasugu vääritimõistmisi. Kuigi esialgu võib paista, et mõni inimene ongi haige, siis tegelikult pole kellelgi tõsist viga ja lõpp on happy. Kõik tegelased võimaldavad osatäitjatel oma koomilist annet väljendada.
Lavastaja: Eero Spriit
Kunstnik: Hanna Allsaar
Mängivad: Helgi Sallo, Jüri Vlassov, Ott Sepp, Inga Lunge ja Riho Rosberg.
Pilet  23-/21.-(soodus pensionäridele, õpilastele ja üliõpilastele). Piletid müügil kultuurimaja kantseleis, Piletilevis ja Piletimaailmas.

Ennem etenduse algust ja vaheajal avatud kohvik!