Teatriõhtu “Alustame algusest”

Vaba Lava teatrimaja avalavastus “ALUSTAME ALGUSEST” Eesti tippnäitlejatega 19. novembril kell 19.00 Abja Kultuurimajas

“Alustame algalustame algusest PLAKAT (1)usest on äsja Pulitzeri preemia võitnud näitekirjaniku Annie Bakeri näidend kohtumistest täiskasvanute näiteringis. Viis inimest, kes püüavad lahti harutada oma elu umbsõlmi, leiavad erinevaid mänge mängides üksteises uued pidepunktid,  algused ja lõpud.

“Maaleht” 23 november 2014:

“…See, kuidas näitlejad laval üksteist jälgivad, toetavad ja suhtlevad, on väikeses saalis nüüd mitte ainult silmaga näha, vaid ka meeltega tajutav. Jõutakse enda ja teisteni, armastuse ja kaotuseni, põlgamise ja leppimiseni.

Selles lavastuses teeb ühe oma elurolli näitleja Külli Reinumägi. Egon Nuter ületab oma koomikukuulsuse ja sunnib publikut seda unustama…

Lugu pani muhelema. Margus Prangel üllatas oma rolliga. Millise lihtsuse ja koomilisusega mängis ta iseenda vastandit! Iga žest, pilk, sõna ja ohe kutsusid mus esile naerupahvaku. Kõige rohkem arenesidki kaks endassesulgunumat tegelast. Prangli tegelane muutus rohkem selle mehe sarnaseks, kellena Prangel päriselus tundub olema – tasane teismeline avanes ja leidis enesekindluse.

Või õppisid nad siiski näitlema? Maailm on ju lava. Kas see oligi etendus, milleks valmistuti – elu?…”

Mängivad Elina Reinold, Külli Reinumägi, Margus Prangel, Maarja Mitt,  Egon Nuter ja Madis Metsamart

Lavastaja Adrian Giurgea (USA)

Lisa kommentaar