Ruber Veliz(Kuuba)-näitus ” Midagi enamat”

Ta õppis Eduardo Avela plastikakunsti akadeemias San Antonio de los Baños, Kuubal, mis on spetsialiseerunud anatoomilisele joonistamisele, kunstilisele joonistamisele, graveerimisele, maalimisele, skulptuurile, illustratsioonidele ja keraamikale. Ta võttis ette koomiksite tegemise ja tal õnnestus saada auhind Kuuba videofestivalil „Premios Lucas“ klippide parima animatsiooni kategoorias, videoga „Ya no más“ („Mitte rohkem“).
Ta tuli Eestisse Kuuba muusikalise rühma lauljana. Muusikalisel alal on ta töötanud olulistel lavadel Havannas ja Baraderos, olles võtnud omaks muu hulgas Itaalia ooperist žanrid läbi roki, popi, trova, et kujundada isiklik stiil cante jondos, flamenko laulus.
Maalid „Lugar Hermoso“ („Kaunis koht“) ja „Mujer con sombreero“ („Mütsiga naine“) said valmis kruiisilaeval, kus ta on töötanud enne Eestisse elama asumist. Ta on motiveeritud jäädvustama oma kõige irratsionaalsemaid mõtteid, emotsionaalseid seisundeid, nagu teraapia ja eneserahuldamine, huvi vormi, värvi, joone, kompositsiooni, loomade ja inimfiguuride teemade vastu, illustreerivaid unenägusid, andes võimaluse astuda alateadvuses ja seejärel taas avastada nende tahtmatuid piltide motiive kui kohtumist iseendaga igas metafoorilises