Kapell “De la Rosa”

 Kapell, esialgse nimega “Meelespea” 21 aastasest tegevusest

See oli 1994.a. sügisel kui toimus klubi “Meelespea” õhtu. Elli-Marie Leola kutsus kõrvale väikesesse saali kõiki neid, kes oskavad mõnda pilli mängida. Sinna kogunesid: Aunapuu, Feeliks Maasik, Linda Kiisk, Salme Truss, Rosalje Ralja, Leo Tiitus.

Elli palus moodustada ansambli ja Rosalie Raljat juhendajaks hakata. Nii see töö alguse sai. Mängisime klubi “Meelespea” õhtutel tantsuks. Tegime iga nädal proove. Mina (Rosalje Ralja) otsisin igaks prooviks uusi tantsulugusid. Kutsusin veel Eeva Urbi jauramit mängima. Kui ma seda kapelli juhendama hakkasin, tuli mul kohe mõte, et siia kuluks ära ka laulusolist. Mõte peatus kohe Hilja Sikkale. Tema liitus meiega 1995. aasta algusest.

Aastate jooksul on liikmeid vahetunud. Meie kapellis on mänginud Endel Kuldsaar 2003. aastast kuni 2009. aastani. Raaja Roon liitus 2010.a. Samal aastal liitus ka Kai Jõeste.

Peale oma klubi “Meelespea” õhtutel mängimise, oleme käinud ka mängimas eakate klubi tantsuõhtutel Nuias, Mõisakülas, Hallistes, Kaarlis ja Viljandis.  Oleme esinenud mitmeid kordi Viljandi maakonna pensionäride suvepäevadel. Samuti on esinetud suvepäevadel Abjas, Hallistes, Penujal, Laatres, Mustlas ja Suure-Jaanis. Oleme osalenud kordi Mõisaküla memme-taadi lustipeol. Käisime ka rahvusvahelisel folkloori festivalil “Viljandimaa virred”, mis leidsid aset Karksi-Nuias. Samuti on esinetud Pollis, Lillis, Kitzbergi majamuuseumis. Kordi oleme esindatud olnud Viljandimaa pillimeeste ja rahvamuusikute päeval Kolga-Jaanis, Suure-Jaanis, Saarepeedil ja Abjas. Meie kooslust on kuulanud ka Vana-Kariste ja Viljandi hooldekodu elanikud. Üle lahe oleme Soomegi jõudnud ning meie head naabrid lätlasedki on meie muusikat nautida saanud. Tantsuks on mängitud ka Leola ja Kõivude suguvõsa kokkutulekutel ning samuti mitmetel juubelitel (Silvi Tauts- 60; Mare Liesment – 60; Endla Tirgo- 75; Elisaveta Kukka – 80; Elsa Hrabrõi- 80; Kai Jõeste- 65).

Selle lühida kokkuvõtte kapell “De la Rosa” tegemistest koostas kapelli pikaaegne juhendaja Rosalie Ralja.

IMG_0112

Abja Kultuurimaja