Kadi Mõttuse joonistuste näitus “Teekond”

Kadi Mõttus (sünd. 1991) on Võrumaa juurtega vabakutseline kunstnik,  kes hetkel elab väikeses puust linnas Tartus. Kuigi kunstialast haridust Kadil pole, on talle alati joonistamine väga südamelähedane olnud – väidetavalt õppis Kadi enne pliiatsit käes hoidma ja joonistama, kui rääkima.

Oma stiil kujunes välja 2006. aastal, kuid tõsisemalt hakkas Kadi tegelema loominguga 2011. aastal, mil leidis aset esimene isiknäitus Tallinnas Cafe Petersonis. Sellest ajast saadik on Kadi aktiivselt osa võtnud erinevatest koostööprojektidest (näiteks 2013. aastal koostöös Sulemees OÜ-ga Vatmani joonistusploki kaanejoonistused ja 2015. aastal Mino Võromaa 28. kogumiku “Kõgõ ilma mõts” illustratsioonid ja aprillikuu Tähekese esikaane pilt), korraldanud mitu isiknäitust Eestimaa erinevates paikades ning osalenud 2016. aastal Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitusel. 2017. aasta lõpul sai Kadi kajastust kunstnikuna Eesti illustraatoreid koondavas kogumikus “i kuubis: ILLUSTRATORS VOL 3”.

Kadi loomingule on iseloomulik absurdsus, unenäolisus, tugev kontuur ja julge värvidekasutus. Segatehnikas joonistuste lemmikteemadeks oli, on ja tõenäoliselt jääb kõik elus olev meie ümber. Naivistlike, pisut vimkaga piltide eesmärgiks on inimesi eeskätt rõõmustada – tööde autorile on parim tagaside naeratus.

Näituse pealkiri „Teekond“ on autori jaoks mitmes mõttes tähenduslik. Ühest küljest sümboliseerivad joonistused kindlaid hetki, inimesi ja situatsioone ehk teekonda läbi elu, teisalt eksponeerib näitus Kadi arenemist kunstnikuna. Just seetõttu on näitusel esindatud erinevate aastate joonistused, sealhulgas ka valik töid algusaastatest nagu „Öömutid“ (2010), „Suur sinine“ (2011) ja „Sulavad värvid“ (2011). Kõiki näitusel olevaid pilte saab soovi korral ka endale soetada.

 

Võta Kadiga ühendust:

kadi.mottus@gmail.com

https://kadimottus.blogspot.com