Kontserdisari “Muusika 103 Eestimaale” kontsert “Marie muusika”

Kavas:Bach, Beethoven, Pärt, Tamverk, Vasks, Latenas.

Marie-Helen Aavakivi  kuulub Eesti noorema põlvkonna silmapaistvamate interpreetide hulka. Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamise järel (2007) jätkas ta viiuliõpinguid EMTA-s, kus omandas aastal 2012 magistridiplomi cum laude. 2019. a-l kaitses Marie-Helen  doktorikraadi teemal „Professor Johannes Paulseni viiuliõpilaste repertuaar ja esitusstiil 1930. aastatel Eestis“, olles alustanud samas tegevust ka õppejõuna.
Aastast 2012 on Marie-Helen kammerorkester Kremerata Baltica liige (kunstiline juht maailmanimega tippviiuldaja Gideon Kremer), mille koosseisus on andnud ligi 400 kontserti mainekates kontserdisaalides Euroopas, Venemaal, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas, paljudes Aasia ja Araabia riikides (sh solisti ja kammermuusikuna Lätis ja Costa Ricas 2013, 2016) ning salvestanud mitu kõrge rahvusvahelise tunnustuse pälvinud CD-plaati (Grammy nominatsioon 2015 CD komplektile Mieczyslaw Weinbergi loomingust, ECHO Klassik preemia 2016 CD-plaadile Šostakovitši klaverikontsertidega jt).
Marie-Helen kuulus aastatel 2006-2011 Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, 2010.a. II viiuli kontsertmeistrina (Shanghai EXPO kultuuriprogrammis, Londoni Royal Albert Hallis festivalil BBC Proms jm). Ta on töötanud Tallinna Kammerorkestris ja 2.kontsertmeistrina Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Marie-Helen on osa võtnud Zakhar Broni, Marianne Boettheri, Irina Botškova, Michael Gaisleri, Mi-Kyung Lee, Stanislav Pronini, Marina Chiche, Pavel Bermani jt meistriklassidest ning juhendanud viiuli meistriklassi Shenandoah Ülikoolis USA-s. Solistina on Marie-Helen  üles astunud Tallinna Kammerorkestri ning TMKK ja EMTA sümfooniaorkestrite ees, dirigentideks Paul Mägi, Toomas Kapten, Risto Joost. Samuti on ta osalenud  helilooja Mihkel Keremi autoriplaadil  kontsertmeistrina Klaaspärlimäng Sinfonietta projektides (festivalil „Peegel peeglis“ Moskva Konservatooriumi Suures saalis ning koos pianist Ralf Taaliga  kontserdisarjas „Lossimuusika“. Marie-Helen Aavakivi on Eesti Interpreetide Liidu liige ja Eesti Rahvuskultuurfondi stipendiaat 2016.

Tunnustatud Eesti pianist Ralf Taal on eriliselt hinnatud kui romantilise muusika interpreet. Ralf Taal on astunud üles solistina enamike Eesti orkestritega ning teinud koostööd dirigentidega nagu Paavo Järvi, Eri Klas, Olari Elts, Arvo Volmer, Anu Tali, Tõnu Kaljuste, jt. Eesti muusikalugu on jäänud kaunistama tema Rahmaninovi 3. klaverikontserdi ning Bartoki 1. klaverikontserdi ettekanded koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Paavo Järvi juhatusel. 1992 tegi Taal eduka soolodebüüdi Estonia kontserdisaalis ning on sealt alates andnud hulgaliselt kontserte Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, jm. Tema repertuaaris on tähtsal kohal Chopini, Beethoveni, Liszti ja Schuberti looming. Taali kontserdikavadest leiab tihti virtuoosse klaverimuusika nõudlikemad teosed nagu kõik Chopini etüüdid, kõik Liszti Transtsendentsed etüüdid, jne. 2014 ilmus Ralf Taali sooloalbum Fryderyc Chopini teostega „Magic of Sound”.   Ralf  Taal on pälvinud auhindu mitmetel konkurssidel, sh I preemia V Eesti pianistide konkursil (1994) ja E. Griegi konkursil Tallinnas (1993), peapreemia konkurss-festivalil „Con Brio” ja eripreemia Schuberti rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis (1995). Tundliku ansamblistina on Taal nõutud kammermuusik ja olnud ansambli partneriks paljudele Eesti väljapaistvatele vokalistidele ja instrumentalistidele –Mati Palm, Ain Anger, Pille Lill, Helen Lokuta, Monika-Evelin Liiv, Indrek Vau, Oksana Sinkova ja Andrus Haav.   Ralf Taal on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Tallinna Georg Otsa Muusikakooli õppejõud. Ta on Helikunsti Sihtkapitali Aastapreemia laureaat.